html hit counter

خبرنامه

زیبایی شناسی محیط زیست (نظریه ها، سیاست ها و برنامه ریزی)

9643241289

جدید

کتاب زیبایی شناسی محیط زیست؛ نظریه ها، سیاست ها و برنامه ریزی

نویسنده جی . داگلاس پورتئوس

مترجم دکتر محمدرضا مثنوی

ناشر: جهاد دانشگاهی مشهد

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

شابک :9643241289
مولف / نویسنده :جی . داگلاس پورتئوس
مترجم :دکتر محمدرضا مثنوی
ناشر :جهاد دانشگاهی مشهد
سال چاپ :1389
قیمت پشت جلد :58000
نوبت چاپ :اول
قطع :وزیری
تعداد صفحات :328
تعداد جلد :1
نوع جلد :شومیز
زبان :پارسی
وزن (گرم) :473

اطلاعات بیشتر

چرا محیط‌ های عمومی ما به زمین‌های بایر و متروک زشت یا گستره‌های پیش پا افتاده و بی روح تبدیل می‌شوند؟ یک محیط مطلوب از نظر اصول زیبایی شناسی تا چه اندازه برای رفاه مهم است

کتاب زیبایی‌شناسی محیطی، تاریخ اندیشه و عمل زیبائی‌شناختی را تشریح و ترسیم نموده، و مفاهیم بنیادی زیبایی شناسی و کاربست حاصله از سیاست‌های زیبایی‌شناختی در منظر را مورد آزمون قرار می‌دهد و با بحث در خصوص روان شناسی روابط انسان- محیط و تأثیر عمل‌گرائی ادبی، قانونی، و هنری، نویسنده با تجزیه و تحلیل نقش اساسی سیاست و برنامه ریزی عمومی کتاب را به پایان می‌رساند.

تز اصلی پورتئوس اینست که با وجود تفاوت‌های فراوان میان انسان‌ها، همه ما به چیزهای مشابهی عشق می‌ورزیم و با اینکه هر کداممان به زیان خاص خودش درک و احساسش را از زیبایی بیان می‌کند؛ با این حال می‌توانیم به کمک هم چیزهای زیبا را حفظ کنیم اگر فقط بتوانیم بر سر تعریفی دقیق و ارزیابی عینی از زیبایی به توافق برسیم. او علاوه بر اینکه یک جغرافیدان است و روشی علمی را در تمام کتاب دنبال می‌کند، شاعری تواناست و نثری روان و خواندنی دارد.

این اولین مجموعه جامع بین رشته‌ای جدید زیبایی‌شناسی محیطی است که در نوع خود به طرز بی نظیری مفاهیم، روش‌ها و کارهای عملی از رشته‌های متنوعی نظیر معماری، تاریخ هنر، زیست‌شناسی، مطالعات زیست‌محیطی، جنگل داری، جغرافیا، طراحی منظر، حقوق، ادبیات، فلسفه، روانشناسی، و طرح‌ریزی شهری را گرد هم آورده است. همچنین از طریق آشنایی‌اش با هنر منظر و تجارب روان‌شناختی تصمیم سازی و برنامه ریزی، مؤلف ما را به درک اینکه تجربه زندگی شهری و روستایی چگونه می‌تواند ارتقا یابد نزدیک‌تر می‌کند.

جی. داگلاس پورتیوس پروفسور جغرافیا در دانشگاه ویکتوریا – کانادا است.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

زیبایی شناسی محیط زیست (نظریه ها، سیاست ها و برنامه ریزی)
زیبایی شناسی محیط زیست (نظریه ها، سیاست ها و برنامه ریزی)

کتاب زیبایی شناسی محیط زیست؛ نظریه ها، سیاست ها و برنامه ریزی نویسنده جی . داگلاس پورتئوس مترجم دکتر محمدرضا مثنوی ناشر: جهاد دانشگاهی مشهد

نوشتن نقد و نظر

29 محصولات دیگر در همان شاخه:

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: